Feron

пн.- пт. с 8.00 до 18.00

+ 38 (068) 101 81 83

Дзвінки для всіх мобільних
операторів і стаціонарних
телефонів безкоштовні

+ 38 (068) 101 81 83

+ 38 (048) 737 76 24

Дзвінки згідно тарифів
вашого оператора

Замовити зворотній дзвінок

ua ru

Дизайнерське освітлення для інтер'єру: хитрощі для затишної квартири

Не варто недооцінювати важливість висвітлення для інтер'єру квартири. Світло і тінь можуть істотно змінити зовнішній вигляд будь-якого приміщення. За допомогою світильників можна створити спеціально підсвічені зони, які перетворять навіть найпростішу обстановку.

Основні види освітлення для інтер'єру

Існує кілька різних видів освітлення для квартири. Все освітлення, яке використовується в інтер'єрі кімнат, можна розділити на три основні групи:

  • акцентное;
  • загальне;
  • місцеве.

Акцентне використовують для підкреслення деталей інтер'єру. Наприклад, ніш, дзеркал або стелажів. Для нього застосовуються різні види вбудованих світильників . До загального типу відносяться великі освітлювальні прилади - люстри, світильники на стелю. Загальне освітлення є основним. Місцеве відповідає за локальну підсвітку. Так називають торшери, бра, настільні світильники.

За допомогою різних видів освітлення можна зробити будинок затишним і стильним. Для цього досить підібрати підходящий варіант з вже розроблених дизайнерами.

Багаторівневий світло

Комбінація відразу трьох типів освітлення робить простір кімнати більш виразним і затишним. Воно досить функціонально і дозволяє змінювати вигляд приміщення простою перестановкою світлових акцентів. Воно підходить як для створення робочої, так і для розслаблюючій обстановки.

Нижній світло

При розміщенні світлових приладів на підлозі можна створити яскраве підсвічування для потрібних зон в кімнаті. Наприклад, нижній світло використовують для освітлення окремих предметів. Як джерела світла найкраще застосовувати світлодіодні лампи та світильники, які не нагріваються.

Рухомий світло

Існують системи акцентного освітлення, які легко можна рухати по треку (трекові системи). Поворотні рухливі світильники дозволяють змінювати кут нахилу, тим самим усуваючи з посади акценти освітлення.

Прихований світло

Можна створити систему, при якій джерело світла буде прихований від сторонніх очей. Такий фоновий світло може м'яко освітлювати приміщення, не створюючи напруження для очей. Сховати світильник можна в шафі, в підлогове покриття або в підвісній стелі.

Підвісна світло

Будь-які підвісні світильники прекрасно зонируют кімнату, роблячи її стильною. Особливо це необхідно в квартирах-студіях або при поєднанні кухні і вітальні. При розміщенні над столом і робочої кухонної поверхнею вони створюють додаткові функціональні зони.

Декоративне світло

Також сам світильник може стати окремою частиною інтер'єру. Для цього досить вибрати для освітлення приміщення стильні прилади, що мають яскравий зовнішній вигляд. Наприклад, красивий торшер здатний сам стати прикрасою кімнати.

Як використовувати переваги різних видів освітлення кімнати

Щоб приховати недоліки приміщення, досить правильно вибрати освітлювальні прилади. Так, для візуальної коригування форми кімнати досить слідувати простим радам:

  • для збільшення приміщення по периметру стелі можна розмістити карниз з підвісними лампам, при цьому промені світла повинні бути спрямовані на стіни;
  • для розширення вузької кімнати потрібно встановити яскравий джерело світла в її дальньому кінці;
  • для візуального збільшення висоти стелі досить встановити світильники по його периметру і продублювати їх на підлозі;
  • для додавання приміщенню обсягу можна повісити на стінах кілька бра;
  • для радикального розширення простору варто використовувати лише покриття для освітлювальні прилади.

Добре збільшує простір розсіяний і відбите світло. Для посилення ефекту потрібно використовувати світлі тони в обстановці і віддати перевагу глянсовим поверхням.

Кілька висновків

Освітленням можна користуватися, як відмінним інструментом для зміни інтер'єру. Головне пам'ятати про наступне:

  • Потрібно враховувати функціональні особливості приміщення та побажання мешканців.
  • Варто використовувати світло для збільшення або зменшення простору.
  • Важливо пам'ятати про естетичну складову світлових приладів.

Якщо дотримуватися цих простих правил, будь-яке приміщення стане вишуканим і затишним.